23 Ekim 2011 Pazar

Batman: Arkham City
Dc Comics'in unutulmaz çizgiroman karakteri Batman'in 2009 yılında çıkan ve büyük ses getiren oyunu Batman: Arkham Asylum'un ikinci oyunu Batman: Arkham City geçtiğimiz günlerde Xbox ve Ps3 konsollarında Amerika ve Avrupa çıkmıştı. İlk oyun Batman'in Joker'i yakalayıp Arkham Hapishanesine kapatmasıyla başlıyordu sonrasında Joker Arkham'ın hakimiyetini ele geçirip aslında başından beri planladığı titan projesi için Batman'e zor anlar yaşatıyordu. Kendisine bir titan ordusu hazırlayıp Gotham'ı yerle bir etmeyi düşünen Joker her zamanki gibi gene başarısızlığa uğruyordu.

İkinci oyunda ise bu kez Batman'in baş düşmanlarından Dr. Hugo Strange'le karşılaşıyoruz ve onun Protocol 10 isimli kaos projesini durdurmaya çalışırken diğer taraftan Two Face, Penguin, Mr. Freeze, Solomon Grundy, Black Mask, Ra's Al Ghul ve ilk oyunda gördüğümüz Harley Quinn, The Riddler, Posion Ivy, Bane ve tabiki Joker'i kontrol etmeye çalışıyoruz. Oyunun hikaye modunda Batman'in yanısıra Catwomanla da oynayabileceğimiz bölümler mevcut ayrıca Talia Al Ghul, Robin ve Nightwing karakterleri zaman zaman karşımıza çıkıyor.

Batman: Arkham City ilk oyunun aksine bizlere daha geniş bir alan ve daha fazla karakter sunuyor. Şimdiden 2011 en iyi oyunu ilan edilen Batman: Arkham City gelmiş geçmiş en iyi çizgiroman oyunu hatta gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birisi olarak gösteriliyor. Arkham Asylum kadar iyi bir oyun olup olmadığını herhangi bir konsola sahip değilken bilemeyiz ama oyunun yayınlanan tanıtımlarından ne kadar güzel olduğunu anlamamak pek güç değil. Bu arada oyunun Pc için çıkış tarihi Kasım ayının 21 olarak söyleniyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder